Hemen Kayıt Ol , Soru sor ? - Cevap ver !
Kayıt Ol Giriş Yap

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi


 
Konuyu Oyla:

Hosting, VDS, VPS Reseller Arasındaki Fark Nedir?


11-01-2017, Saat: 21:17,
Yorum: #1

width=200 height=200

Hosting, VDS, VPS Reseller Arasındaki Fark Nedir?
VPS tam adıyla Virtual Private Server bilinen iyi kaliteli özel sunucuların ortaklı paylaşımlı olduğu halidir. Fiziksel sunucularda var olan donanımların bölünmemesi için sunucuya verilen bir isimdir. Bu sunucuların kullandığı kaynaklar aynıdır ancak bu sunucular birbirinden bağımsız olarak yönetilir. Sunucuya verilen kaynaklar yani RAM ve işlemci sunucu tarafından kullanılmadığında farklı bir sunucu tarafından kullanıma açık olur.
VDS yani tam adıyla Virtual Dedicated Server VPS’ye göre paylaşımsız sunuculardır. Sunucuların var olan donanımlarının sanallaştırılması amacıyla oluşan sunuculardır. VPS’den ayrılan farkı ise sunucuların kaynaklarının paylaştırılmaması ve donanımların direkt olarak paylaştırılmasıdır. Ayrıca VPS’de sunucunun kullanmadığı kaynaklar bir başka sunucu tarafından kullanılırken VDS’de bu kaynaklar başka bir sunucu tarafından kullanılmamaktadır.

Hosting hazırlamış olduğunuz web sitelerini yüklemek adına ihtiyacınız olan şeydir. Sitenizin çalışması için ayarlanmış sunucularda bulunan alana hosting denir. Bu hizmet çok güçlü makinalar üzerinden sağlanmaktadır. Burada bulunan sunucuların hiç kapanmaması ve her an erişilebilir olması gereken özellikler arasındadır. Bunu ise Hosting alanı almış olduğunuz sunucular sağlamaktadır.

İnternette aramaya kalktığınızda Reseller kelimesinin tekrar şatış anlamına geldiğini bulabilirsiniz. Reseller ile alt yapıya sahip olmadan hosting ticaretinde bulunabilirsiniz. Reseller bayiler ile anılmaktadır. Reseller son kullanıcıya satılmış olan hosting paketidir aslında. Bayilik işlemleri olarak adlandırılır bu sistem. Büyük firmalara bile hosting satışı yapabilirsiniz Reseller ile. Reseller ile sunucu size ait olmasa bile hosting satış hakkında bir çok yetkiye sahip olursunuz.

Forum Bilgileri İletişim Bilgileri
Türkçe Çeviri: MyBBGrup
Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2013 MyBB Group.


Mail : forumaramaktayim @ gmail.com