Hemen Kayıt Ol , Soru sor ? - Cevap ver !
Kayıt Ol Giriş Yap

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi


 
Konuyu Oyla:

CS GO: PİNG DÜŞÜRME TAKTİKLERİ


10-01-2017, Saat: 21:24,
Yorum: #1

width=200 height=200

CS GO: PİNG DÜŞÜRME TAKTİKLERİ
Oyuna girmeden önce varsa açık olan internet tarayıcılarınızı kapatın
Windows updateniz muhakkak kapalı olmalı (Güncelleştirme yapacağınız zaman manuel açın)
Sağ altta yer alan yukarı yöndeki ok tuşuna(screenshot_1) tıklayın. Antivirüs dahil her programı kapatın. Özelliklede torrent clienti varsa kesinlikle açık bırakmayın! Skype bile pinginizi etkileyiyor gerisini siz düşünün..
Keza internet yiyen programları Görev Yöneticisi ile kontrol edebilir ve bunları tespit edip kapatabilirsiniz.
Modeme ethernet kablosu ile doğrudan bağlanın, wifi demek bant genişliği kaybı demektir.
Eğer wifi üzerinden oynamak mecburiyetindeysenız ve modeme uzaksanız Router kullanarak daha yüksek bir çekim gücü ve bant genişliği sağlayabilirsiniz.
VPN yada herhangi bir proxy yazılımı kullanmayın.
Eğer internet hızınızda anormal bir yavaşlık görüyorsanız, insternet servis sağlayacınız her kimse arayın durumu bildirin bazen sebepsizce bile artırıyorlar bu tür şikayetlerin olması durumunda.
Konsola aşağıdaki komutları her oyuna girdiğinizde yazın yada config dosyası oluşturup içine atın
rate 128000
cl_interp_ratio 2
cl_interp 0
cl_cmdrate 64
cl_updaterate 64
Yukarıda anlattıklarımızı uyguladıktan sonra gelelim server sorununa. Bunu aşmak için aşağıda verdiğim link üzerinden “matchmaking server picker” adlı programı indirebilirsiniz. Bu program ile hangi serverın ne kadar pingi var görebilirsiniz. Daha sonrada oyuna girerek ayarlar kısmındaki “Kabul edilebilir en yüksek eşleştirme pingi” yazan kısmı bu ping değerlerine göre ayarlayabilirsiniz. Hem bu sayede gereksiz yere bekleme gibi bir durumunuzda olmayacak, en düşük ping değerindeki servera bağlanabileceksiniz. Ping değerini ayarladığınız servera bağlanıp bağlanmadığınızı anlamak içinse oyun açıldıktan sonra konsol komutunu açarak “status” yazabilirsiniz.

Matchmaking server picker > Bu site üzerinden indirebilirsiniz.

Yine oyun konsol ekranına yazacağınız “mm_session_max_ping x” komutu ile girmek istediğiniz oyunlarda olmasını istediğiniz ideal ping değerini sunuculara bildirebilirsiniz. Arama sonuçlarında buna göre size oyun getirilecektir.

Bir diğeri ise cFosSpeed adlı hepimizin bildiği ama hiç kimsenin kullanmadığı bu programı kullanın arkadaşlar. Bazen programdan çıkış yaptığımda 10 15 ping arttığını görüyorum cidden baya bir etkisi var. Şuana kadar nasıl işe yaradığını hala çözemedim ancak kullanışlı bir program..

cFosSpeed > Bu link üzerinden indirebilirsiniz.

Evet arkadaşlar yukarıda pinginizi düşürmek ve sabitlemek için yapabileceğiniz yöntemleri anlattık, umarım faydalı olmuştur. Kafanıza takılan bir şey olursa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Forum Bilgileri İletişim Bilgileri
Türkçe Çeviri: MyBBGrup
Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2013 MyBB Group.


Mail : forumaramaktayim @ gmail.com